Zakrslý TEDDY králíček je plemeno, které bylo vyšlechtěno v západní Evropě.
Jeho charakteristickým znakem je hustá, dlouhá a hebká srst.
Toto plemeno je zatím oficiálně neuznané, přesto každý TEDDY králíček obdrží rodokmen - informativní výpis předků, nikoli však PP, jak je někdy zvykem mylně uvádět. Záleží na zodpovědnosti každého chovatele, zda údaje v něm uvedené jsou pravdivé.
V České Republice není zatím chov TEDDY králíčků příliš rozšířen. První jedinci k nám přicestovali teprve v roce 2006.

TEDDY králíčci Vás zaujmou nejen svým vzhledem plyšového ,,medvídka" (Teddy anglicky = medvídek), ale také svojí neobyčejně mírnou a mazlivou povahou. Jsou ideálními domácími společníky. Jsou čistotní, přítulní, neskutečně hodní a mazliví.

Zakrslí Teddy se chovají ve dvou odlišných varietách - Teddy krátkouchý (s oušky klasicky postavenými) a Teddy beránek (s oušky sklopenými).
Od ostatních zakrslých plemen králíčků se Teddy liší tím, že má srst krásně dlouhou po celém těle - i na hlavě a uších. Když se narodí, první srst mu začne růst na zádech, od lopatek směrem k zadečku a tvoří tzv. klín, což je typickým znakem plemene.Teddy je dosud neuznaným plemenem, přesto se již jeho chov řídí návrhem standardu. Zde uvádím standard přeložený z německého origináluHmotnost dospělého Teddy králíčka je mezi 800 g a 1700 g.
Samičky při využití v chovu by měly vážit více než 1000 g, neboť příliš malé samičky nejsou vhodné k chovu. Ideální váha zakrslé samičky Teddy se pohybuje kolem 1350 g.
Sameček (dospělý) by měl být o hmotnosti 1000 g až 1350 g, přičemž ideální hmotnost je také 1350 g.
Toto jsou pouze ideální hmotnosti, pokud máte samečka o hmotnosti jen 800 g, nebo samičku s 1600 g, tak je to také v pořádku. Tato zvířata vsak samozřejmě nejsou určena k chovu. Nejvyšší přípustná hmotnost je 1500 g. Minimální hmotnost 1000 g.Tělo má být krátké, zavalité a válcovité. Králík je od předu dozadu rovnoměrně široký. Pánev je správně zakulacená. Nohy jsou krátké, malé, tlapky kulaté. Teddy by měl být stejně široký v předu i v zadu. Ocásek je pevně přitisknut k tělu a měl by kopírovat směr páteře. Kůže má k tělu přiléhat, nemá nikde tvořit záhyby nebo převisy. Samička i samec jsou jenom málo rozdílní.Hlava samce i samice má mít široké čelo. Ve srovnání s tělem by hlava měla být výrazná, krátká a silná.Krk je velmi krátký a sotva rozeznatelný.Oči jsou velké a vystupují ze silných očních kostí. Měly by být tmavé. Modré oči jsou přípustné.Uši nejsou příliš blízko u sebe, aby tam bylo dost místa pro hustou srst. Ouška mají být pěkně zaoblená a osrstěná.
Délka je od 4 cm- 7 cm, přičemž ideální délka uší je 5,0 - 6,0 cm.Velmi důležitá je kvalita a délka, čím hustší, tím lepší. Srst by měla být na celém těle stejně dlouhá. Jsou přípustné všechny barvy.
Důležité: Přestože je srst dlouhá, mělo by se dbát na to, aby zůstala relativně snadno udržovatelná, v žádném případě nesmí dojít ke zplstění!Teddy králíček je opravdu mazlíček se vzhledem plyšového medvídka, s mazlivou a milou povahou. Je přítulný, neskutečně hodný a čistotný!
Nikdy nesmíme však zapomínat že se jedná o živou bytost se všemi potřebami a nikdy by se sním nemělo zacházet jako s hračkou, ale jako s živým tvorečkem!


Tento popis uvádí ideální vlastnosti TEDDY králíčků. Jelikož je to velmi mladá rasa, vyskytuje se mnoho odchylek.